Aktualności

Letnie kino plenerowe w Niżnej Łące

Written by admin

28 czerwca po godzinie 21 w naszej miejscowości miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Z inicjatywy władz Gminnych mogliśmy obejrzeć  fobularyzowny film opowiadający o życiu i pracy wielkiego człowieka Ignacego Łukasiewicza pod tytułem ”Łukasiewicz nafciarz romantyk ”. Dla uczestniczących w tym wydarzeniu, a było nas ponad dwieście osób z całej gminy Miejsce Piastowe i nie tylko było to piękne przeżycie. Pogoda wspaniale dopisała, komary zmniejszyły swoją działalność, gwiazdy rozświetlały niebo i wieczorna cisza sprzyjały  oglądaniu filmu. Był tez popcorn,lemoniada i ciasteczka przygotowane przez moje niezawodne panie z rady sołeckiej.

Na ekranie aktorzy przedstawiali nam twórcę przemysłu naftowego i wynalazcę lampy naftowej oraz jego wspólników Tytusa Trzecieskiego z Polanki i Karola Klobase ze Zrecina, a za naszymi plecami szumiał bobrzecki las świadek tych czasów. Mimo że żyjemy na tej ziemi na której  pracował i którą wzbogacił  materialnie i duchowo Ignacy Łukasiewicz mało wiemy o nim. Cały świat bardzo dużo zawdzięcza temu dobremu człowiekowi, a tak mało o nim pamięta. Dobrze się stało że ten film powstał.

Dziękujemy producentowi panu Bogdanowi Miszczakowi , który był obecny na pokazie filmu i zechciał przybliżyć nam jak wyglądała praca przy kręceniu filmu. Dziękujemy pani Wójt Dorocie Chilik i władzom Gminy za pomysł zorganizowania pokazu w naszej miejscowości. Dziękuję również radzie sołeckiej za pomoc i ogromne zaangażowanie przy organizacji pokazu filmu. Mamy nadzieję, że nie była to jednorazowa inicjatywa i kiedyś będziemy mogli jeszcze powtórzyć to wspaniałe przeżycie.

Sołtys Tadeusz Pacek

About the author

admin